Ordinace po předchozím objednání 

Pondělí  7:30 - 12:30 -
Úterý 7:30 - 12:30 14:30 - 18:00
Středa  7:30 - 12:30 -
Čtvrtek 7:30 - 12:30 13:30 - 15:00
Pátek  7:30 - 12:30 -

Nemocní s respiračními chorobami či teplotou, budou ošetřeni po telefonické domluvě na konci ordinační doby

 

  • Odběrová místa pro PCR Covid-19 v našem okolí:

1/ Pardubický kraj: https://www.nempk.cz/drive-in (rezervujte se on-line jako pacienti indikovaní praktickým lékařem nebo hygienikem)

2/ Hradec Králové: https://reservatic.com (při rezervaci již musíte mít vystavenou elektronickou žádanku od praktického lékaře nebo hygieny)

3/ Rychnov nad Kněžnou: https://www.nemocnicenachod.cz

 

Uzavření ordinace

Ordinace bude uzavřena v těchto termínech:

 

 

POZOR ZMĚNA ZÁSTUPU!!! od 1.9. do 4.9. je zástup zrušen, ordinujeme v rozsahu dopoledních ordinačních hodin.

Ze zdravotních důvodů bude ordinace uzavřena 14.9.-26.9., zastupuje MUDr. Stanislava Novotná, Dolní 226, Choceň, tel. 465 471 362 nebo  mob. 792 763 439 

K vyšetření zastupující lékařku je třeba se telefonicky předem objednat!

 

MUDr. Novotná Stanislava Ordinační hodiny

 

Česká republika je dlouhodobě v čele světového žebříčku výskytu rakoviny tlustého střeva. Stejně tak v naší populaci přibývá pacientů se zvýšeným krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, cukrovkou nebo obezitou. Podobně jako tato onemocnění, mnoho dalších chorob je v současnosti dobře léčitelných, podmínkou však je jejich včasný záchyt. K tomu nám slouží preventivní programy.

Preventivní prohlídka

Preventivní prohlídka u registrujícího praktického lékaře je celkovým vyšetřením, které se provádí jedenkrát za dva roky, a to i když pacient nemá zdravotní obtíže. Nedá se zaměnit za prohlídky v rámci pracovně lékařských služeb u smluvního lékaře zaměstnavatele. Obsah a časové rozmezí prohlídek je obsaženo ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 3/2010 Sb.

Náplň preventivní prohlídky

  • doplnění anamnézy – cílené dotazování na onemocnění v rodině, na dřívější onemocnění klienta, pracovní zatížení a životní návyky, zjišťují se předpokládaná zdravotní rizika.
  • kontrola očkování proti tetanu kompletní fyzikální vyšetření – včetně změření krevního tlaku, vyšetření hmotnosti, případně výšky a orientačního vyšetření sluchu a zraku.
  • vyšetření EKG – u zdravých osob od 40 let věku ve čtyřletých intervalech, u osob se vyšším kardiovaskulárním rizikem častěji.
  • laboratorní vyšetření:
  1. pokaždé orientační chemické vyšetření moče.
  2. vyšetření celkového cholesterolu a plasmatických lipoproteinů v 18 a dále ve 30, 40, 50 a 60 letech.
  3. vyšetření glykemie (hladiny cukru v krvi) v 18 letech a dále pak od 40 let ve dvouletých intervalech.
  • onkologická prevence včetně vyšetření per rektum (konečníkem). U mužů při pozitivní rodinné anamnéze nebo při přítomnosti jiných rizikových faktorů provede lékař klinické vyšetření varlat, u žen od 25 let věku při pozitivní rodinné anamnéze na výskyt zhoubného nádoru prsu nebo při přítomnosti jiných rizikových faktorů klinické vyšetření prsů. U žen ve věku od 45 let praktický lékař ověřuje, zda bylo v posledních dvou letech provedeno mamografické vyšetření.
  • vyšetření na přítomnost krve ve stolici (test okultního krvácení ve stolici – TOKS) - ve věku od 50 do 55 let se 1x ročně, od 55 let po 2 letech nebo jako druhá varianta včasného zjištění kolorektálního karcinomu se nabízí možnost tzv. screeningové kolonoskopie (endoskopické vyšetření střev), a to v intervalu 10 let.