Ordinace po předchozím objednání 

Pondělí  7:30 - 12:30 -
Úterý 7:30 - 12:30 14:30 - 18:00
Středa  7:30 - 12:30 -
Čtvrtek 7:30 - 12:30 13:30 - 15:00
Pátek  7:30 - 12:30 -

Nemocní s respiračními chorobami či teplotou, budou ošetřeni po telefonické domluvě na konci ordinační doby

 

 • Odběrová místa pro PCR Covid-19 v našem okolí:

1/ Pardubický kraj: https://nempk.reservio.com/ (rezervujte se on-line jako pacienti indikovaní praktickým lékařem nebo hygienikem)

2/ Hradec Králové: https://reservatic.com (při rezervaci již musíte mít vystavenou elektronickou žádanku od praktického lékaře nebo hygieny)

3/ Rychnov nad Kněžnou: https://www.nemocnicenachod.cz

4/ Vysoké Mýto: https://rezervace.euclaboratore.cz/sportcentrum-jiraskova-111-vysoke-myto

 

Uzavření ordinace

Ordinace bude uzavřena v těchto termínech:

 

zastupuje MUDr. Stanislava Novotná, Kollárova 459, Choceň, tel. 792 763 439 

K vyšetření zastupující lékařkou je třeba se telefonicky předem objednat!

MUDr. Novotná Stanislava Ordinační hodiny

 

 NOVÉ INFORMACE: 

Od 18.12. 2020 testujeme v naší ordinaci antigenními testy na Covid 19. Zájemci, objednejte se na termín odběru u nás v ordinaci. 

Ohledně očkování proti Covid 19 v ordinacích praktických lékařů: v současné době nemáme k dispozici žádné vakcíny a není jasné, kdy vakcíny dostaneme. 

Do té doby, pokud máte zájem o očkování, je třeba se zaregistrovat podle popisu uvedeného níže v bílém poli. S registrací Vám pomohou Vaši rodinní příslušníci nebo na telefonní lince 1221.

Naše ordinace je plně vytížená péčí o nemocné pacienty a na Vaši registraci nemá odpovídající časovou kapacitu.

 1. V případě zájmu o očkování je nutné provést nejprve registraci do systému.
 2. Na stránce https://registrace.mzcr.cz zadáte své telefonní číslo.
 3. Obdržíte PIN, který zadáte do systému na https://reservatic.com/ockovani
 4. Vyplníte jednotlivé kroky v registračním formuláři.
 5. Vybrané preferenční očkovací místo je závazné pro provedení Vašeho očkování.
 6. Jakmile bude dle vyplněných údajů vyhodnocena vaše registrace jako platná, obdržíte na obrazovce potvrzení platné registrace (systém neodesílá potvrzení emailem).
 7. Nečekejte na okamžité zaslání SMS s kódem PIN2 k provedení rezervace, ten Vám bude zaslán z Vašeho preferovaného očkovacího místa až na základě reálné dostupnosti vakcíny pro Vaše očkování.
 8. PIN2 zůstává platný až do úspěšného provedení rezervace podle dostupných volných míst k očkování na preferovaném očkovacím místě.
 9. Pokud vyžadujete změnu očkovacího místa, je nutné provést novou registraci.

 

Od 24.3. 2021 je možná i registrace k očkování chronicky nemocných pacientů do očkovacích center:

Jedná se o nemocné, kteří jsou dispenzarizování u odpovídajícího specialisty. Praktičtí lékaři nejsou vybaveni žádným kodem, který by Vám mohli poskytnout. Postup k registraci je popsán níže.

Pro přihlášení do rezervačního systému (registrace.mzcr.cz) je nutné zadat telefonní číslo, na které vzápětí přijde PIN. Po jeho zadání do systému se otevře formulář s osobními údaji a výběrem očkovacího místa. Zde je nutné zakliknout „osoba s chronickým onemocněním“ a následně zadat kód od specialisty, čímž se žádost o registraci odešle. S volným termínem ve vybraném místě se ozve skrze SMS samo očkovací místo, které zašle i PIN2 pro potvrzení rezervace. Tento PIN 2 zadáte na stránkách rezervace.mzcr.cz

Při očkování musí chroničtí pacienti předložit i lékařskou zprávu. Bez této zprávy nebude pacientovi očkování v očkovacím místě umožněno. Nemusí se jednat o zprávu aktuální, stačí zpráva staršího data se souhrnem diagnoz.

 

Pokud má pacient k dispozici speciální kód, může se začít registrovat. Stejně jako u seniorů nad 70 let nebo pedagogů, ani v tomto případě nerozhoduje rychlost přihlášení. Pořadí ovlivňuje věk registrovaných.

více informací také na https://pacientskeorganizace.mzcr.cz

 

 

Česká republika je dlouhodobě v čele světového žebříčku výskytu rakoviny tlustého střeva. Stejně tak v naší populaci přibývá pacientů se zvýšeným krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, cukrovkou nebo obezitou. Podobně jako tato onemocnění, mnoho dalších chorob je v současnosti dobře léčitelných, podmínkou však je jejich včasný záchyt. K tomu nám slouží preventivní programy.

Preventivní prohlídka

Preventivní prohlídka u registrujícího praktického lékaře je celkovým vyšetřením, které se provádí jedenkrát za dva roky, a to i když pacient nemá zdravotní obtíže. Nedá se zaměnit za prohlídky v rámci pracovně lékařských služeb u smluvního lékaře zaměstnavatele. Obsah a časové rozmezí prohlídek je obsaženo ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 3/2010 Sb.

Náplň preventivní prohlídky

 • doplnění anamnézy – cílené dotazování na onemocnění v rodině, na dřívější onemocnění klienta, pracovní zatížení a životní návyky, zjišťují se předpokládaná zdravotní rizika.
 • kontrola očkování proti tetanu kompletní fyzikální vyšetření – včetně změření krevního tlaku, vyšetření hmotnosti, případně výšky a orientačního vyšetření sluchu a zraku.
 • vyšetření EKG – u zdravých osob od 40 let věku ve čtyřletých intervalech, u osob se vyšším kardiovaskulárním rizikem častěji.
 • laboratorní vyšetření:
 1. pokaždé orientační chemické vyšetření moče.
 2. vyšetření celkového cholesterolu a plasmatických lipoproteinů v 18 a dále ve 30, 40, 50 a 60 letech.
 3. vyšetření glykemie (hladiny cukru v krvi) v 18 letech a dále pak od 40 let ve dvouletých intervalech.
 • onkologická prevence včetně vyšetření per rektum (konečníkem). U mužů při pozitivní rodinné anamnéze nebo při přítomnosti jiných rizikových faktorů provede lékař klinické vyšetření varlat, u žen od 25 let věku při pozitivní rodinné anamnéze na výskyt zhoubného nádoru prsu nebo při přítomnosti jiných rizikových faktorů klinické vyšetření prsů. U žen ve věku od 45 let praktický lékař ověřuje, zda bylo v posledních dvou letech provedeno mamografické vyšetření.
 • vyšetření na přítomnost krve ve stolici (test okultního krvácení ve stolici – TOKS) - ve věku od 50 do 55 let se 1x ročně, od 55 let po 2 letech nebo jako druhá varianta včasného zjištění kolorektálního karcinomu se nabízí možnost tzv. screeningové kolonoskopie (endoskopické vyšetření střev), a to v intervalu 10 let.