Ordinace po předchozím objednání 

Pondělí  7:30 - 12:30 -
Úterý 7:30 - 12:30 14:30 - 18:00
Středa  7:30 - 12:30 -
Čtvrtek 7:30 - 12:30 13:30 - 15:00
Pátek  7:30 - 12:30 -

Nemocní s respiračními chorobami či teplotou, budou ošetřeni po telefonické domluvě na konci ordinační doby

 

  • Odběrová místa pro PCR Covid-19 v našem okolí:

1/ Pardubický kraj: https://nempk.reservio.com/ (rezervujte se on-line jako pacienti indikovaní praktickým lékařem nebo hygienikem)

2/ Hradec Králové: https://reservatic.com (při rezervaci již musíte mít vystavenou elektronickou žádanku od praktického lékaře nebo hygieny)

3/ Rychnov nad Kněžnou: https://www.nemocnicenachod.cz

4/ Vysoké Mýto: https://rezervace.euclaboratore.cz/sportcentrum-jiraskova-111-vysoke-myto

 

Uzavření ordinace

Ordinace bude uzavřena v těchto termínech:

 

zastupuje MUDr. Stanislava Novotná, Kollárova 459, Choceň, tel. 792 763 439 

K vyšetření zastupující lékařkou je třeba se telefonicky předem objednat!

MUDr. Novotná Stanislava Ordinační hodiny

 

 NOVÉ INFORMACE: 

Od 18.12. 2020 testujeme v naší ordinaci antigenními testy na Covid 19. Zájemci, objednejte se na termín odběru u nás v ordinaci. 

Ohledně očkování proti Covid 19 v ordinacích praktických lékařů: v současné době nemáme k dispozici žádné vakcíny a není jasné, kdy vakcíny dostaneme. 

Do té doby, pokud máte zájem o očkování, je třeba se zaregistrovat podle popisu uvedeného níže v bílém poli. S registrací Vám pomohou Vaši rodinní příslušníci nebo na telefonní lince 1221.

Naše ordinace je plně vytížená péčí o nemocné pacienty a na Vaši registraci nemá odpovídající časovou kapacitu.

  1. V případě zájmu o očkování je nutné provést nejprve registraci do systému.
  2. Na stránce https://registrace.mzcr.cz zadáte své telefonní číslo.
  3. Obdržíte PIN, který zadáte do systému na https://reservatic.com/ockovani
  4. Vyplníte jednotlivé kroky v registračním formuláři.
  5. Vybrané preferenční očkovací místo je závazné pro provedení Vašeho očkování.
  6. Jakmile bude dle vyplněných údajů vyhodnocena vaše registrace jako platná, obdržíte na obrazovce potvrzení platné registrace (systém neodesílá potvrzení emailem).
  7. Nečekejte na okamžité zaslání SMS s kódem PIN2 k provedení rezervace, ten Vám bude zaslán z Vašeho preferovaného očkovacího místa až na základě reálné dostupnosti vakcíny pro Vaše očkování.
  8. PIN2 zůstává platný až do úspěšného provedení rezervace podle dostupných volných míst k očkování na preferovaném očkovacím místě.
  9. Pokud vyžadujete změnu očkovacího místa, je nutné provést novou registraci.

 

Od 24.3. 2021 je možná i registrace k očkování chronicky nemocných pacientů do očkovacích center:

Jedná se o nemocné, kteří jsou dispenzarizování u odpovídajícího specialisty. Praktičtí lékaři nejsou vybaveni žádným kodem, který by Vám mohli poskytnout. Postup k registraci je popsán níže.

Pro přihlášení do rezervačního systému (registrace.mzcr.cz) je nutné zadat telefonní číslo, na které vzápětí přijde PIN. Po jeho zadání do systému se otevře formulář s osobními údaji a výběrem očkovacího místa. Zde je nutné zakliknout „osoba s chronickým onemocněním“ a následně zadat kód od specialisty, čímž se žádost o registraci odešle. S volným termínem ve vybraném místě se ozve skrze SMS samo očkovací místo, které zašle i PIN2 pro potvrzení rezervace. Tento PIN 2 zadáte na stránkách rezervace.mzcr.cz

Při očkování musí chroničtí pacienti předložit i lékařskou zprávu. Bez této zprávy nebude pacientovi očkování v očkovacím místě umožněno. Nemusí se jednat o zprávu aktuální, stačí zpráva staršího data se souhrnem diagnoz.

 

Pokud má pacient k dispozici speciální kód, může se začít registrovat. Stejně jako u seniorů nad 70 let nebo pedagogů, ani v tomto případě nerozhoduje rychlost přihlášení. Pořadí ovlivňuje věk registrovaných.

více informací také na https://pacientskeorganizace.mzcr.cz

 

 

Biosencor Standard F200POCT F200

POCT analyzátor nové generace založený na principu fluorescenční imunoanalýzy (FIA). Přístroj STANDARD F200 byl vyvinut pro snadné a přesné měření mnoha parametrů přímo v ordinacích (např.: CRP, streptest, glykovaný hemoglobin, iFOB, D dimery, troponin). Rychlé, vysoce přesné a spolehlivé výsledky usnadňují určení správné diagnózy a zvyšují kvalitu péče o pacienta.

 

MESI ABPI MD - měření kotníkových indexůABPI

Umožňuje diagnostikovat onemocnění periferních tepen (zúžení aterosklerózou a omezení průtoku okysličené krve), které zvyšuje riziko srdečního infarktu nebo cévní mozkové příhody. Tento stav může nastat ve všech tepnách těla. Bolestivé symptomy u pacienta se projeví až v případě, že je zúžení tepny nad 70% cévního průřezu. Měřením kotníkových tlaků jsme schopni toto onemocnění odhalit mnohem dříve než začne mít pacient potíže. 

 

EKG BTL

snímání elektrického potenciálu srdeční svaloviny. Pomocí tohoto přístroje lze zjistit některé poruchy srdečního rytmu a srdečního svalu. Vyšetření trvá pár minut a je bezbolestné.

 

Tlakový holter BTL-08 ABPM

je neinvazivní přenosný přístroj pro měření krevního tlaku po 24 hodin. Používá se například k vyloučení „syndromu bílého pláště“, při hraničních hodnotách tlaku krve, ke kontrole účinnosti léků na snižování tlaku krve a nastavení jejich vhodného dávkování. Přístroj se skládá z manžety na paži a paměťového média. Pacient si jej po nastavení odnese domů v kapsičce za pasem nebo na krku a příští den jej přinese zpět do ordinace k odečtení výsledků. Měření tlaku probíhá pravidelně každou půl hodinu přes den a každou hodinu v noci.

 

INR CoaguChek® XS


vyšetřujeme krevní srážlivost zejména u pacientů užívajících kumarinové preparáty - Warfarin - při prevenci a léčbě trombóz (krevních sraženin). Při užívání kumarinových preparátů dochází ke snížení krevní srážlivosti („ředění krve“) v důsledku snížené tvorby srážecích faktorů v játrech. Výsledek vyšetření, ke kterému stačí malá kapka krve z prstu, lze odečíst během 2 minut. Odpadá tak, že pacient musí přijít na odběr a následně pro výsledek a upravení medikace, vše lze provést v jednom kroku.

 

Glukometr G423

 je jeden z nejlepších systémů pro sledování hladiny krevního cukru. Sledováním hladiny krevního cukru má velký význam při léčbě cukrovky. Dlouhodobé studie prokázaly, že udržování hladiny krevního cukru blízko normálu může snížit riziko komplikací při cukrovce až o 60%. Výsledky získané pomocí glukometru G423 mohou Vám i vašemu lékaři pomoci sledovat a optimalizovat Váš léčebný plán a tím dosáhnout kontroly nad Vaší nemocí.